Skip to content

Vitality Club komt naar de Merenwijk: samen buiten bewegen ook goed voor het brein

12/02/2025

De Merenwijk krijgt een eigen Vitality Club. Een plek voor 55-plussers om samen in beweging te komen. Op 14 februari is er om 11.00 uur in de Regenboog bij de Kopermolen een kennismakingsbijeenkomst waar geïnteresseerden elkaar kunnen ontmoeten en leren kennen.

De eerste Vitality Club-afspraak staat ook al vast, die is op 4 maart bij buurthuis ‘Op Eigen Wieken’. De aanvang is  9.00 uur en de kosten zijn 1 euro per week. “Iedereen weet het natuurlijk zelf ook, bewegen is goed voor je, maar soms heb je even een duwtje in de rug nodig”, zegt Edo Elstak, een van de initiatiefnemers

Een Vitality Club is een groep van 55-plussers die samen buiten beweegt op een openbare plek in een stad of dorp. Het is als Nederland in Beweging, maar dan gezamenlijk en in de buitenlucht. Deze Vitality Clubs werken op basis van peercoaching. Een peer coach is iemand uit de groep die de leiding neemt tijdens de beweegsessie. Omdat er geen betaalde professional of kostbare locatie nodig is, blijven de kosten laag. De laagdrempeligheid, gezelligheid en vrijblijvendheid maken de Vitality Club uniek.

De oefeningen zijn gericht op kracht, uithoudingsvermogen, balans en cognitie en kunnen op elk niveau worden uitgevoerd. Meedoen is op eigen risico. Deelnemers voelen zich fitter, vallen minder vaak, herstellen sneller en profiteren enorm van het uitbreiden van hun sociale netwerk. De gezondheidsvoordelen van deze clubs, zowel fysiek als sociaal, zijn wetenschappelijk onderbouwd en erkend door het Kenniscentrum Sport en Bewegen.

Kijk op de website van Vitality Club Leiden Kopermolen voor meer informatie

Bericht delen